Зелена зона


Попередні умови проведення змагань
«Благодійний Кубок МКС 2021»
Зелена зона
Змагання зв’язок (комбінована дистанція)

На дистанції передбачено проміжний контрольний час ПКЧ=20 хвилин. До завершення ПКЧ учасники зобов’язані закінчити роботу на маршруті М1 та надати першу допомогу постраждалому №1. 

Загальний час виступу на дистанції Тз=50 хвилин.

ПКЧ та Тз можуть бути змінені під час виступу перших трьох команд. В разі змін про це буде додатково повідомлятись кожній команді перед стартом. 

Команди, що не вкладаються в ПКЧ або Тз, отримують фініш за особливими умовами та зобов’язані в безпечний спосіб, з дотриманням вимог виконання технічних прийомів покинути дистанцію у найкоротший спосіб. За непройдені учасниками етапи додатково до витраченого на виступ часу додається:

по 10 хв за кожного учасника за кожен не пройдений етап;

по 20 хв за кожного потерпілого за кожен не пройдений етап;

по 5 хв за кожну основну мотузку (довжиною від 10 м).

Команди, що фінішують за особливими умовами, займають місця на дистанції після команд, що виконали повну програму.


1. Обладнання

1.1. ПС0, ПС5 знаходяться в безпечній зоні на землі.

1.2. ПС1, ПС2, ПС3 обладнано подвійними суддівськими перилами та двома вантажними петлями.

1.3. ПС4 обладнано подвійними суддівськими перилами та двома вантажними петлями з одним суддівським замуфтованим карабіном.

1.4. ПС1, ПС2, ПС4 обладнано суддівською страховкою.

1.5. Команда бере з собою на дистанцію два бинти розміром не менше ніж 5м×10см.

 

2. Перелік етапів та опис проходження

Суддівство буде базуватись на принципах попередження та недопущення порушень. При неправильному виконанні технічного прийому на будь-якому етапі суддя зобов’язаний зупинити учасника та вимагати правильного виконання. Учасник, в свою чергу, зобов’язаний виправляти зазначені суддею неточності виконання техприйому. Якщо для цього необхідна зміна положення або повернення у початкову точку маршруту, то це повинно відбуватись з дотриманням вимог техніки безпеки та страховки. Пропуск проміжного пункту страховки (ППС) на ділянках підйомів та траверсів карається по факту фіксації штрафом 5 хв за кожен та не вимагає виправлення, так як фіксація такого порушення можлива лише після використання наступного ППС після пропущеного.

Спорядження залишене на момент фінішу на дистанції штрафується у розрахунку:

мотузка основна (довжиною від 10 м) — 5 хв;

одиниця спорядження — 30 сек.

 

2.1. М0 Підйом по мотузці, що видається (банан, 30 м)

Учасники долають етап по суддівським перилам. Розподіл метражу та черговість проходження в межах зв’язки — за вибором учасників. Учасник, що не задіяний на банані, може розпочати підготовку до основної дистанції. 

2.2. М1 (ПС1-ПС2) Скельний підйом + надання першої допомоги (травма ока)

Перший учасник підіймається з верхньою суддівською страховкою та нижньою командною. У ПС2 після закріплення перил він травмується, другий учасник підіймається до нього з самостраховкою по командним перилам і надає першу допомогу (монокулярна пов’язка). Під час надання допомоги можна знімати каску, якщо вона пристрахована до обов’язки учасника. Втрата каски — зняття з дистанції.

2.3. М2 (ПС2-ПС3) Скельний підйом 

Другий учасник підіймається в ПС3 вільним лазанням с суддівською страховкою, другий — по командним перилам або лазанням з командною страховкою.

2.4. М3 (ПС3-ПС4) Траверс

Учасники долають етап з командною страховкою по подвійним суддівським перилам, на яких в будь-який момент повинні знаходитись на двох вусах самостраховки.  

2.5. ПС4 Надання першої допомоги (опік кисті)

Другий учасник травмувався, після постановки на самостраховку він стає потерпілим, перший учасник накладає йому пов’язку-рукавицю на кисть (права чи ліва — визначається перед стартом).

2.6. М4 (ПС4-ПС5) Спуск потерпілого + спуск по мотузці

Перший учасник спускає другого учасника через гальмівний пристрій з підстраховкою схоплюючим вузлом та суддівською страховкою в ПС5, потім спускається сам через гальмівний пристрій з  підстраховкою схоплюючим вузлом та суддівською страховкою.

Фініш відсікається по команді капітана.
 


 

ЗЕЛ.Звяз.jpg

 

Попередні умови проведення змагань
«Благодійний Кубок МКС 2021»
Зелена зона
Особиста дистанція

 

На дистанції передбачено проміжний контрольний час ПКЧ=15 хвилин. До завершення ПКЧ учасник зобов’язаний закінчити роботу на маршруті М2.

 Загальний час виступу на дистанції Тз=40 хвилин.

ПКЧ та Тз можуть бути змінені під час виступу перших трьох учасників. В разі змін про це буде додатково повідомлятись кожному учаснику перед стартом. 

Учасники, що не вкладаються в ПКЧ або Тз, отримують фініш за особливими умовами та зобов’язані в безпечний спосіб, з дотриманням вимог виконання технічних прийомів покинути дистанцію у найкоротший спосіб. За непройдені учасниками етапи додатково до витраченого на виступ часу додається:

по 10 хв за кожного учасника за кожен не пройдений етап;

по 5 хв за кожну основну мотузку (довжиною від 10м).

Учасники, що фінішують за особливими умовами, займають місця на дистанції після учасників, що виконали повну програму.
 

1. Обладнання 

1.1. ПС5, ПС7 знаходяться в безпечній зоні на землі.

1.2. ПС1, ПС2, ПС4 обладнано подвійними суддівськими перилами та двома вантажними петлями.

1.3. ПС3, ПС6 обладнано подвійними суддівськими перилами та двома вантажними петлями з одним суддівським замуфтованим карабіном.

1.4. ПС1, ПС4, ПС5, ПС6 обладнано суддівською страховкою.

1.5. Вантаж КВ=20 кг для чоловіків і 15 кг для жінок. Рюкзак для транспортування вантажу команда надає до старту.
 

2. Перелік етапів та опис проходження

Суддівство буде базуватись на принципах попередження та недопущення порушень. При неправильному виконанні технічного прийому на будь-якому етапі суддя зобов’язаний зупинити учасника та вимагати правильного виконання. Учасник, в свою чергу, зобов’язаний виправляти зазначені суддею неточності виконання техприйому. Якщо для цього необхідна зміна положення або повернення у початкову точку маршруту, то це повинно відбуватись з дотриманням вимог техніки безпеки та страховки.

Пропуск проміжного пункту страховки (ППС) на ділянках підйомів та траверсів карається, по факту фіксації, штрафом 5 хв за кожен та не вимагає виправлення, так як фіксація такого порушення можлива лише після використання наступного ППС після пропущеного

Спорядження залишене на момент фінішу на дистанції штрафується у розрахунку:

мотузка основна (довжиною від 10 м) — 5 хв;

одиниця спорядження — 30 сек.

Незалежно від кількості залишеного спорядження учасник отримує штраф по факту.

 

2.1. М1 (ПС1-ПС2) Соло-дубль

Учасник долає етап з суддівською страховкою. Учасник кріпить в ПС1 кінець своєї мотузки, на якому нав’язує схоплюючий вузол і піднімається лазанням з простібанням ППСів (5шт). Під час руху схоплюючий вузол повинен знаходитись на мотузці ближче до учасника ніж попередня відтяжка. Пропуском ППС вважається простібання наступного. В ПС2 учасник кріпить командну мотузку і спускається через гальмівний пристій з підстраховкою схоплюючим, в ПС1 забирає кінець своєї мотузки і піднімається по командним перилам зі схоплюючим. 

2.2. М2 (ПС2-ПС3) Провисла переправа

Учасник долає етап по суддівським перилам з суддівською страховкою. Для забезпечення безпечного проходження учасник зобов’язаний у будь-який момент знаходження на етапі мати гальмівний пристрій на суддівській мотузці з боку вихідного ПС2 та фіксуючий з боку ПС3.   Обмеженням є земля. При торканні землі учаснику потрібно, дотримуючись правил безпеки, повернутись під скелю по землі, піднятись по суддівським перилам до втрати контакту з землею і продовжити виконання прийому. 

2.3. М3 (ПС3-ПС4) Підйом вантажу та спуск з ним

Учасник по суддівським перилам підіймає заздалегідь закріплений вантаж в ПС3, потім спускається з ним в ПС4. Вантаж в будь-яким момент повинен бути прикріплений до мотузки, ПС або учасника.

2.4. ПС4-ПС5 Перехід

Вантаж можна залишити в ПС4

2.5. М4 (ПС5-ПС6) Крутопохила переправа вгору.

Учасник долає етап з суддівською страховкою по суддівським перилам, до яких в будь-який момент проходження етапу повинен бути прикріплений за допомогою двох точок страховки. 

2.6. М5 (ПС6-ПС7) Спуск

Учасник долає етап по командним перилам з підстраховкою схоплюючим та з суддівською страховкою.

 

Фініш відсікається по здьоргуванню мотузок на етапі М5 або команді учасника.

 

лічка.jpg